Hayata Dair Her Şey | Kozkaro.com

Kadın, Moda, Sağlık ve Yemek Tarifleri.

Ekim 25th, 2013

Boyalı Saçların Bakımı

Kadın

saç bakımı nasıl olmalı boyalıKadınlar saçlarının şekilleri ya da renkleri ile ilgili değişiklikler yapmayı severler. Ya da bir rengi çok seven bayanlar uzun yıllar boyunca saçlarını aynı renge sürekli olarak boyatmaktan vazgeçmezler. Ancak sürekli olarak boyanan ve kimyasal işlemlere maruz kalan saçlar zaman içerisinde yıpranır, sağlığını ve parlaklığını kaybeder. Sağlığını kaybeden saçlarda dökülmeye başlar ya da kötü bir görüntüye sebep olur. Bu nedenle boyalı saçların bakımı büyük önem taşımaktadır. Saçların sağlığını ve parlaklığını kaybetmemesi için belirli aralıklar ile bakım maskelerinin ya da bakım kürlerinin uygulanması gerekmektedir. Saçlara bakım yapılmasının yanı sıra dikkat edilmesi gerekli olan bazı noktaları da gözden kaçırmamak gerekmektedir. Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır sorusunun yanıtını aramaya devam ediyoruz.

yeni kızıl kısa saç modeli
Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır
Boyalı saçların bakımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri sık sık şampuan ile yıkanmamasıdır. Şampuanların içerisinde boyalı saçların yıpranmasına neden olabilecek içerikler bulunabilmektedir. Saçlarınız kirlenmedikçe ve yağlanmadıkça sık sık saçlarınızı yıkamanız önerilmemektedir. Bunun yanı sıra saçlarınızı yıkarken kullanılan şampuan önem taşımaktadır. Bu şampuanların bitkisel içerikli şampuanlar ve boyalı saçlar için uygun olan şampuanlar olması oldukça önemlidir. Şampuanınızı seçerken boyalı saçlar için uygun olup olmadığı hususunda dikkatli davranmanız hem saçlarınızın yıpranmasını engelleyeceği gibi hem de buyanın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Yine güneş, deniz suyu ve klor boyalı saçlarınıza zarar verir. Bu nedenle gerekli koruyucu ürünleri kullanılması saçlarınızın sağlığı açısından önemlidir. Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır adlı makale için aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere soru veya sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Editör Yorumu: Boyalı saçları sürekli yıkamak boyaya zarar verebilir, boyalı saçları açmak istiyorsanız sürekli yıkayabilirsiniz. Boyalı saç bakımında renge göre özel kremler kullanmanız daha iyi olur ayrıca boyalı saça kına yakabilirsiniz yani rengini değiştirebilirsiniz, Boyalı saç ile abdest alınır. Saç boyalarının fiyatları 25-60 TL arasındadır.

Back Top